Як розпалити вугілля для шашлику – основні способи та деякі поради

21.05.2024

Насувається літо, погода тепла, а тому багато людей вважають за краще проводити вихідні за містом, на природі. Один із варіантів – поїздка на шашлики до лісу, на озеро тощо.

Як розпалити вугілля в мангалі – для багатьох (особливо для тих, хто їде на шашлики вперше) це питання може стати проблемою.

Розглянемо кілька основних способів, як розпалити мангал:

  • рідина;
  • таблетки сухого спирту;
  • спресована деревина (тирса) у формі кубиків та таблеток;
  • стартер.

Кожен спосіб по-своєму добрий. Однак не варто забувати слідувати простим порадам, щоб правильно все зробити і при розпалі багаття було менше ризиків отримати травми.

Як розпалити вугілля в мангалі – найпопулярніші методи

Як розпалити мангал – справа серйозна і вона потребує певних заходів безпеки – як у будь-яких випадках, коли людина має справу з багаттям чи просто з відкритим вогнем. Багато людей, вибравшись на шашлики, намагаються розвести вогонь за допомогою звичайного паперу.

Метод, з одного боку, ефективний, але папір дуже леткий, а це підвищений ризик влаштувати пожежу. Сухі гілки – також популярний варіант. Але він більше підходить для того, щоб розвести звичайне багаття.

Для шашлику цей варіант не найкращий, хоча, слід зізнатися, досить ефективний. Деякі відпочиваючі взагалі вважають за краще розпалити вогонь, використовуючи при цьому іскру від спеціальних приладів або газовий пальник.

Давайте розглянемо способи, які приведуть до успіху

  1. Рідина для розпалювання. Один із найпростіших способів швидко розпалити вогонь – застосувати горючу рідину. Хорошим варіантом буде якісна рідина від перевіреного виробника – з її допомогою можна розпалити вугілля швидко та без проблем. Як розпалити мангал за допомогою такої речовини – цим питанням задавалися багато хто, оскільки горюча рідина потребує обережності. Справа проста: потрібно спочатку полити рідиною вугілля. Далі почекати, поки деревне вугілля вбере рідину. Потім його підпалити. Вугілля має трохи прогоріти. Коли на ньому утворюється сизий наліт – тоді пропаде специфічний запах. Якщо все зроблено правильно, і вийшло розпалити вугілля (деревне часто), то далі все буде нормально. Важливо з рідиною не переборщити і додавати в невеликих кількостях, як зазначено на упаковці. Що стосується рідини від ТМ “Хімеко” – це десь 15-20 мл на кілограм дров.
  2. Сухий спирт. З ним багато хто знайомий ще зі шкільних часів – з уроків хімії. Продається у вигляді пігулок. Один з класичних видів розпалу. Як розпалити мангал за допомогою спирту – справа неважка. Пальне вкладається у спеціальне заглиблення у мангалі, яке підготовлено заздалегідь, далі його слід підпалити. Згодом це поглиблення буде повністю у вогні. Ось тоді й потрібно поступово додавати деревне вугілля.
  3. Таблетка – вона схожа на сухий спирт, але робиться зі спресованої тирси або подібних горючих матеріалів, або дерев’яні кубики. Це один із варіантів того, як розпалити деревне вугілля без зайвих проблем. Розпалювати його потрібно так само, як і у випадку з сухим спиртом: спочатку готується поглиблення в мангалі (а іноді і не в мангалі, а в вогнищі – якщо шашлики робляться на природі без нього, або не шашлики, а гриль).
  4. Дерев’яні кубики (теж зі спресованої тирси або чогось подібного) додаються в це поглиблення і підпалюються. При необхідності можна їх трохи полити рідиною від Торгової марки “Хімеко”, але дуже обережно і зовсім небагато, щоб не отримати опіки. Коли вогонь повністю охоплює поглиблення, можна підкладати деревне вугілля чи дрова.

Це основні способи, як розпалювати дрова в мангалі або просто на вогнищі, якщо мангал не використовується. Рідина для розпалювання – найзручніший варіант у деяких випадках, але не єдиний.

Для розпалювання використовуються інші горючі елементи. Важливо робити все правильно, тоді не буде ризику для здоров’я та природи.

Як розпалити мангал на дровах за допомогою стартера – швидко та без проблем, простий спосіб

Наявність у вас стартера відразу видасть досвідченого туриста чи шашличника. Що таке стартер? В даному випадку стартер – це ємність на кшталт металевої склянки з ручкою.

Дозволяє використовувати для розпалювання дров не тільки основні горючі елементи (сухий спирт, кубики), але й підручні засоби.

Розпалювати вугілля для шашлику за допомогою стартера ефективно, тому що простір дуже обмежений, і вітер не потрапляє до нього. Робиться цей інструмент зі сталі – тобто він надійний та міцний. А ручка розрахована на те, щоб людина бралася за неї комфортно навіть після того, як вона змогла розпалити вугілля, і те розгорілося.

Розпалювати за допомогою стартера дуже зручно, і його краще мати кожному власнику мангалу. Для шашлика це варіант оптимальний, тому що створює мінімум проблем чи взагалі не створює їх.

Розпалити вугілля безпечно – найголовніший момент перед приготуванням шашликів

Не має значення, де людина хоче розпалити дрова – на класичному багатті чи мангалі. Дуже важливо при цьому стежити за безпекою. У першу чергу треба пам’ятати, що шашлики – це те, що потрібно робити виключно на відкритому повітрі.

Дрова, що горять – це не для замкнутого простору. Цей процес потрібно проводити з дотриманням усіх технік безпеки, тому що в гіршому випадку це загроза пожежі для природи та опіків для самої людини. Також необхідно розуміти, що мангал – це річ, яку слід тримати подалі від легкозаймистих елементів: трави, дерев, ЛЕП, горючих рідин.

Довге волосся краще зібрати в пучок, інакше є ризик, що воно спалахне. Якщо на території, де людина має намір відпочивати, оголошено режим підвищеної пожежної небезпеки, відкритий вогонь заборонено використовувати.

Важливо: перед розпалюванням дров необхідно переконатися, що мангал стійкий і стоїть на рівній поверхні.

Засоби для розпалювання у вогонь додавати заборонено. Ризик пожежі дуже високий в такому випадку. Підручні рідини для розпалювання використовувати не варто. Краще використовувати інші елементи, такі як таблетки сухого спирту або дерев’яні кубики. Можна папір, але він летючий, тому з ним треба бути обережними. Якщо вітер на природі, то розпалювати ризиковано. Вітер може роздмухати іскри та влаштувати пожежу.

Правильне використання якісних засобів для розпалювання багаття, з дотриманням усіх правил техніки безпеки допоможе вам насолодитися природою і смачним шашликом без ризику для здоров’я і навколишнього середовища.