ЛАКОФАРБОВАНІ РОБОТИ (РОЗВЕДЕННЯ ФАРБ І ЛАКІВ)

Розчинники для лакофарбових матеріалів – це хімічні речовини, які змішуються з фарбуючим засобом, швидко вступаючи з ним в реакцію, а після фарбувальних робіт випаровуються. Чим швидше випаровується розчинник, тим коротший термін висихання пофарбованої поверхні. Найчастіше в лакофарбових роботах використовують бензин, уайт-спірит, ксилол, скипидар, сольвент та інші речовини.

Для фарбування поверхні за допомогою ЛФМ розчинники безпосередньо змішують з лаками і фарбами, щоб надати їм необхідну консистенцію. Також хімікати дозволяють видалити стару фарбу або плями, що з’явилися у процесі експлуатації, з пофарбованої поверхні. Оскільки більшість розчинників легкозаймисті, в процесі їх використання необхідно дотримуватися певних правил: відповідність самої речовини стандартам ГОСТу та ТУ, наявність сертифікатів якості із зазначеним складом, достатній захист дихальних шляхів і рук робітника від впливу хімікатів, вентиляція приміщення тощо.

Інструменти для фарбування також можна очищувати за допомогою розчинника. Отже, перш ніж ставати до будь-яких робіт з фарбування, поповніть свої запаси розчинників.