Шановнці покупці!
У зв'язку з високою температурою склад переходить на літній режим роботи.
Налив у вашу тару здійснюється, орієнтовно, до 11.00 ранку (може скоротитися за температури +28°С).
Видача підтверджених замовлень відбувається з 8.00 до 16.00.

Знежирення без зайвого клопоту: прості поради та ефективні засоби

12.06.2024

Хочете, щоб у домашніх умовах фарба лягала рівно, а клей тримався міцно? Тоді не нехтуйте знежирення! Ця проста процедура є гарантією якісного та довговічного покриття. Жирні плями, пил, іржа – всі ці “вороги” адгезії заважають фарбі/клею міцно з’єднатися з поверхнею. Знежирення ж безжально їх усуває, забезпечуючи надійний та гарний результат. Не витрачайте час і сили даремно, застосуйте потрібний засіб для знежирення перед фарбуванням або склеюванням – і результат перевершить ваші очікування!

На жаль, немає універсального знежирення, оскільки кожен матеріал має свої особливості. Тому вибір методу як знежирити поверхню, а також засоби, чим знежирити поверхню, базується на оцінці наступних показників. Враховується тип матеріалу (метал, пластик, дерево, скло), вид забруднення (жир, олія, іржа, фарба) та подальша робота, яка буде виконана після знежирення (фарбування, склеювання, паяння). У цій статті розглянемо найпопулярніші знежирювачі для різного типу забруднень та різновидів покриттів.

Чим знежирити поверхню, що має масляне забруднення

Перш ніж перерахувати засоби, чим можна знежирити поверхню, уточнимо важливий нюанс. Перед знежиренням її очищають механічно. Роблять це чистою ганчіркою, а якщо матеріал дозволяє, то спочатку працюють наждачною шкіркою. І лише потім правильно використовувати засіб, що руйнує молекули жиру.

Уайт-спірит

Ця хімічно нейтральна розчинна речовина органічного походження є недорогим, але ефективним засобом, що підходить для попередньої обробки різних поверхонь.

Найкраще він справляється з масляними забрудненнями на:

  • металевій поверхні (залізо, сталь, алюміній);
  • автомобільних кузовах;
  • лакофарбових покриттях;
  • паркеті з дерева, лінолеумі, ламінаті;
  • бетонній поверхні.

Уайт-спірит прибере плями бітуму та воску, розчинить клей під захисною плівкою на пластикових вікнах та підвіконнях.

Якщо забруднення сильне, то замість звичайного уайт-спіриту використовуйте уайт-спірит Plus, а якщо в приміщенні погана вентиляція – уайт-спірит без запаху.

Бензин та ацетон

Досить ефективно знежирити поверхню перед склеюванням або фарбуванням можна за допомогою бензину, дизеля, гасу або ацетону. Але в домашніх умовах не рекомендується використовувати дизель та гас, тому що після очищення ними на покриттях залишаються сліди, а ацетон занадто агресивний навіть для обробки кузова автомобіля.

Замість бензину чи ацетону вдома краще застосовувати аналоги з легшою структурою. Це – бензин Калоша Універсальна, метилацетат 70%, етилацетат, біонол. Замість звичайної гасу краще використовувати гас авіаційний очищений.

Антисилікон

Тим, хто хоче самостійно зробити фарбування автомобіля або якоїсь металевої деталі знежирювати залізо, перед шпаклівкою та ґрунтуванням, найкраще засобом Антисилікон. Він чудово справляється з забрудненнями силікону, жирів, олій, смол, пилу, бітуму, мазуту. Цей знежирюючий розчинник швидко випаровується і не залишає слідів, тому його застосовують не тільки на всіх етапах ремонту авто кузовів, але й для підвищення якості малярних робіт.

Чим знежирити поверхню перед фарбуванням

Лідером серед знежирювачів, що застосовуються перед фарбуванням поверхонь, вважається уайт-спірит (нефрас С4). На перше місце його виводять майже миттєва випаровуваність та висока хімічна толерантність. Завдяки цим двом характеристикам він застосовується для очисних робіт практично на всіх видах покриттів. Нагадуємо, у нашому асортименті є 3 варіанти уайт-спіриту – Стандарт, Плюс та Деароматизований.

На другому місці за популярністю серед знежирювачів, які застосовують перед фарбуванням, стоїть розчинник Сольвент. Крім знежирення різних типів поверхні перед фарбуванням або іншими роботами, він досить швидко розчиняє м’які та тверді відкладення. Його також застосовують, коли треба прибрати неприємний запах з поверхні.

Чим знежирити метал перед фарбуванням

На питання: Чим знежирити метал – фахівці рекомендують використовувати бензин Калоша Універсальна, вже згаданий вище Сольвент, а також такі популярні розчинники, як Р-646 та ксилол (ортоксилол, 1,2-диметилбензол).

Якісно знежирити метал перед фарбуванням допоможуть розчинники Р-646, Р-647, Р-650. Вони чудово справляються з жирними органічними плямами на металі, усувають забруднення на фарбопультах і малярних інструментах. З їх допомогою можна знежирювати та промивати пістолети для фарбування, механізми та інструменти на СТО, виконувати всі види кузовних робіт.

У нашому асортименті є найпопулярніша розчинна рідина на ринку авто товарів, а також оздоблювальних і будівельних матеріалів – це розчинник Р-646 Light, що швидко випаровується. Прибрати забруднення з малярних інструментів, фарбопультів, фарбувальних пістолетів та механізмів на СТО від двокомпонентних епоксидних та поліуретанових фарб найкраще за допомогою спеціалізованого засобу Р-646.

Ортоксилол (о-ксилол) як розчинник застосовують для того, щоб знежирювати, промивати і очищати зроблені з металу механізми, інструменти та деталі. Він і знежирює поверхню з заліза чи іншого металу, та прибирає забруднення більшості видів лакофарбових матеріалів.

Чим знежирити поверхню перед склеюванням

Поклейка або склеювання поверхонь вимагає попереднього очищення та знежирення покриттів, що з’єднуються. Якщо цього не зробити, то склеювання у місцях забруднення просто не станеться. Які знежирювачі застосовувати у такому випадку? Правильно буде вибрати засіб, враховуючи тип матеріалів, що склеюються.

Чим знежирити пластик

Для того щоб знежирювати пластмаси, рекомендують використовувати ізопропанол або біонол (технічний спирт для протирання). Але краще з цим завданням все-таки впорається уайт-спірит: або уайт-спірит Plus, або його різновид без запаху – уайт-спірит деароматизований. Тим не менш, з легкими плямами жиру може впоратися розчин рідкого мила або оцет. Харчова сода теж може усунути забруднення, але слід бути обережним. Її кристали можуть подряпати пластик. Перед склеюванням пластиків їх можна знежирити антисиліконом.

Чим знежирити дерев’яні поверхні

Сліди жиру на дереві перед його склеюванням прийнято знежирювати водним розчином харчового оцту (6-9%) у співвідношенні 1 до 1. Після механічного звільнення дерева від старої фарби або лаку, їх залишки можна змити очищувачем, який відповідає типу лакофарбового покриття. У нашому асортименті є вузькоспеціалізовані розчинник для фарби та лаку та акриловий розчинник, які чудово підходять для знежирення та очищення виробів та продукції з дерева.

Чим знежирити вироби зі шкіри

Знежирення виробів з натуральної та ЕКО шкіри проводять за допомогою розчину миючого засобу для посуду, розчину оцту, медичного чи технічного спирту. Ацетони та бензин можуть пошкодити шкіряні вироби. Для знежирення натуральної шкіри перед її фарбуванням чи поклейкою краще застосовувати спеціалізовані засоби. У нашому магазині це Р-647 (б/п), бензин Калоша Універсальна, бионол.

Чим знежирити скло

Скло, будучи хімічно стійким, спокійно можна очищати будь-яким різновидом розчинника. Але не варто забувати про такі деталі, як ущільнювачі з гуми та деталі із пластику. Агресивні засоби можуть нашкодити їм. Тому перед очищенням скла ущільнювачі краще зняти, а рами з пластику ретельно закрити спеціальним захисним скотчем або чохлами. Просто, швидко та легко очистити вікна від залишків клею та уривків скотчу можна за допомогою біонолу, уайт-спіриту, ацетону, Р-646, Р-647.

Висновок

Перед використанням будь-якого знежирюючого засобу обов’язково ознайомтеся з його інструкцією.

Не ігноруйте попереднього тестування. Нанесіть невелику кількість знежирювача на непомітну ділянку покриття, щоб перевірити його дію та переконатися, що воно не пошкоджує матеріал.

Дотримуйтесь запобіжних заходів. Багато розчинних рідин токсичні і/або легко займаються. Дотримуйтесь техніки безпеки, тим більше в домашніх умовах. Забезпечте максимальну провітрюваність та обов’язково використовуйте засоби індивідуального захисту (рукавички, окуляри, респіратор), але краще в закритих приміщеннях працювати з розчинниками без запаху – з уайт-спіритом деароматизованим.

Пам’ятайте, знежирення – це не звичайна підготовка, а інвестиція в якість.