Розчинник 646 та 647 різниця, ключові особливості та склад

12.11.2024

Сьогодні одними з найефективніших розчинників є органічні суміші без прекурсорів, відомі під номерами 646 та 647. Обидва розчинники є одним з найкращих рішень, щоб надати робочу консистенцію плівкоутворюючим лакам та фарбам. Однак сфера застосування розріджувачів не обмежується тільки розведенням ЛФМ. Завдяки мультизадачності, відмінній якості та доступній вартості обидва типи розчинників можна застосовувати не тільки за прямим призначенням. Тому споживачі часто запитують: який розчинник краще вибрати – 646 чи 647, і які відмінності існують між двома продуктами?

 
 

Склад розчинників 646 та 647: у чому різниця?

Спочатку з’явилися радянські Держстандарти, до складу розчинників входили прекурсори. Р-646 – більш агресивний, через наявність у складі ацетону; Р-647 – менш агресивний. Хімічний склад розчинника №646 – толуол (50%), етанол (15%), бутилацетат (10%), бутанол (10%), етилцеллозольв (8%), ацетон (7%). У складі Р-647 – толуол (41,3%), бутилацетат (29,8%), етилацетат (21,2%), бутанол (7,7%).

У наших розчинниках немає прекурсорів, або їхнє відсоткове співвідношення у складі продукту не перевищує певний відсоток: таких прекурсорів, як ацетон, етиловий спирт, толуол, міститься не більше ніж 50%.

Чи можна знежирювати покриття цими розчинниками?

Якщо потрібно делікатно очистити поверхню, можна застосовувати Р-647, що має меншу активність. Використовуючи для цього високоактивний Р-646, необхідно проявляти крайню обережність і ювелірну точність, щоб не стерти зайві шари покриття. Також не допускається використання цієї розчинної суміші на вразливих поверхнях, пластиковому та гумовому матеріалах, оскільки їхня цілісність буде порушена.

Для чого потрібні розчинники 646 та 647: характеристики та застосування

Розчинники мають однакову питому вагу (0,68кл/л) і температуру кипіння при 590 С, характеризуються нижчою щільністю, ніж вода, не набирають в’язкості та не замерзають. Маючи високу токсичність, суміші відрізняються чудовими розчинними якостями, не залишають розводів, білих або матових плям.

Обидві розчинні суміші відмінно зарекомендували себе в автопромі, де з успіхом застосовуються для фарбування деталей і кузовних робіт.

Крім цього, застосування їм знайшлося в багатьох інших сферах:

  • розрідження нітроцелюлозних плівкоутворюючих ЛФМ, нітролаків та шпаклівок;
  • ефективне очищення поверхні від пилового шару, бруду та плям;
  • покращення адгезії перед нанесенням ЛФМ або клею;
  • вирівнювання лакофарбового покриття, згладжування тріщин та нерівностей;
  • ефективне очищення фарбопультів, інструментів в автомайстернях, інвентарю, що використовувався для фарбування.

Розчинник 646 і 647 не можна застосовувати поряд з відкритими джерелами горіння поблизу опалювальних приладів, а під час роботи з ними рекомендується використовувати засоби індивідуального захисту. Оскільки продукт легко спалахує, при роботі необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки.

Види розчинників 646 та 647

Розчинні суміші сьогодні випускаються трьох видів:

  • Р-646 стандартний – розчинник високої якості, що має прозорість і високу леткість, надає лакофарбовим матеріалам привабливий глянцевий блиск;
  • Р-646 лайт – органічна розчинна композиція, затребувана в автопромисловості, у сфері будматеріалів та товарів для оздоблення;
  • Р-646 розчинник для двокомпонентних емалей – високоякісний продукт, що є композицією зі спиртів, складних ефірів, вуглеводнів, призначений для розведення поліуретанових і епоксидних ЛФМ.

Відмінності між стандартною та light-версією обумовлені якістю інгредієнтів. Який різновид розчинника вибрати? Виробник рекомендує робити вибір, виходячи з цілей використання. Якщо засіб необхідний для промивання деталей, інвентарю чи очищення поверхонь, немає сенсу переплачувати 30-40% вартості за більш дорогу версію аналогічного товару.

Різниця між розчинниками 647 та 646

Який розчинник краще та чим відрізняється розчинник 646 від аналогічного продукту 647? Обидві суміші складаються з однаково агресивних токсичних речовин, проте розчинник-646 агресивніший, ніж Р-647. Це і є ключовою відмінністю між двома розчинниками. Суміш розчинника 646 вважається найбільш активною та агресивною, в той час як Р-647 має меншу активність і вважається більш лояльним: його можна використовувати на делікатних і вразливих до впливу хімікатів покриттях.

Враховуючи затребуваність на українському ринку, Р-646 та Р-647 активно виробляються вітчизняними підприємствами.